Szybowce w Białej Podlaskiej

Ty też moższ polecieć szybowcem!


"Jeżeli latanie byłoby językiem, szybownictwo byłoby poezją"

Kurs szybowcowy za wyciągarką

 
Jesteśmy pierwszym w Polsce prywatnym ośrodkiem szkolenia lotniczego. Organizujemy

kursy szybowcowe za wyciągarką

oraz

szkolenia do świadectwa kwalifikacji na samolot ultralekki

Od 2011 do końca 2017 roku - wyszkoliliśmy podstawowo 64 uczniów-pilotów przy użyciu naszej wyciągarki szybowcowej, którzy również uzyskali uprawnienia do lotów samodzielnych na szybowcu Bocian, a dodatkowo kilkadziesiąt innych uczniów lub pilotów uzyskało uprawnienie na nowy rodzaj startu - za wyciągarką.

Nasi kursanci mają do dyspozycji dwa szybowce dwuosobowe szkolne Bocian oraz jednoosobowy szybowiec Astir. Od 23 kwietnia 2015 zaczeliśmy szkolić na naszym nowym dwuosobowym szybowcu Perkoz, który ma trzy rodzaje wymiennych końcówek skrzydeł: dwie wersje z rozpiętością 17,5 m oraz jedna z rozpiętością 20,00 m.

Wyciągarka WS-02-JK RopczyceW naszym ośrodku starty odbywają się za nową polską wyciągarką szybowcową WS-02-JK wyprodukowaną przez firmę MOTO-HURT S.A. z Ropczyc, co pozwala znacznie obniżyć koszty szkolenia w stosunku do szkolenia za samolotem.

Jako pierwsi w Polsce zaczeliśmy używać do szkolenia podstawowego liny syntetycznej zamiast stalowej, która daje lepszy komfort latania i jest praktyczniejsza w użytkowaniu.

2 stycznia 2016 roku pobiliśmy na byłym wojskowym lotnisku w Białej Podlaskiej rekord świata w wysokości holu szybowca za wyciągarką, który wyniósł: 1852 metry. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2007 roku i miał wysokość: 1718 metrów. Opisaliśmy ten wyczyn w naszych aktualnościach, link: 

www.bb-aero.pl/aktualnosci/zobacz/95/2016-01-08-milowa-wysokosc-holu-za-wyciagarka-szybowcowa-bb-aero-w-bialej-podlaskiej

U nas możesz rozpocząć swoją przygodę z szybownictwem od lotu zapoznawczego.

Zapraszamy.

Zobacz więcej:

 

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO
ul. Cieszyńska 321
43-300 Bielsko-Biała

Lotnisko Aleksandrowice (EPBA)

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie