Podstawowe szkolenie szybowcowe za wyciągarką w Białej Podlaskiej

Podstawowy kurs szybowcowy za wyciągarką w Białej Podlaskiej

 

Jak wygląda podstawowy kurs szybowcowy w BB Aero?

 

Start szybowca za wyciągarką

 Szkolenie teoretyczne

 

Jeśli chcesz zostać pilotem i nauczyć się latać, musisz zacząć od kursu teoretycznego.

Możesz go zrealizować ze współpracującą z nami firmą Avioner, która jest certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego prowadzącym kursy teoretyczne stacjonarne online do licencji pilota szybowcowego. Cały kurs, łącznie z egzaminami realizujesz przed własnym komputerem i na koniec po zaliczeniu ostatniego egzaminu otrzymujesz w postaci elektronicznej zaświadczenie o jego ukończeniu, które upoważnia do rozpoczęcia szkolenia praktycznego i przystąpienia do państwowego teoretycznego egzaminu na licencję pilota szybowcowego.

Zapisy na kurs i szczegółowe informacje pod linkiem: www.avioner.pl/

Z otrzymanym zaświadczeniem o zaliczeniu szkolenia teoretycznego do licencji pilota szybowcowego zapraszam do nas na szybowcowe szkolenie praktyczne.

 

Szkolenie praktyczne

 

Kolejnym krokiem jest część praktyczna, która odbywa się zwykle w okresie od kwietnia do października i zawiera minimum

56 lotów (w tym 5 lotów samodzielnych).


W zależności od pogody podstawowe szkolenie trwa od 5 do 10 dni. Loty są zwykle organizowane w grupach pięcioosobowych, od rana do zachodu słońca. Dla Twojej wygody dopasowujemy  harmonogram szkolenia praktycznego do Twojego planu dnia.

Lądowanie szybowca

 Podczas kursu naukę zaczniesz od opanowania lotu po prostej i zakrętów, a następnie przejdziesz do nauki startów za wyciągarką oraz lądowań, budowania kręgu nad lotniskiem oraz zachowania w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych wraz z nauką wyprowadzania z sytuacji korkociągowych.

Szkolenie praktyczne zakończysz 5 lotami samodzielnymi i otrzymasz uprawnienie do samodzielnych startów za wyciągarką, a na naszych listopadowych zawodach szybowcowych otrzymasz uroczyście dyplom ukończenia szkolenia podstawowego i odznakę szybowcową z trzema mewkami. 

 

Po zakończeniu kursu będziesz mógł kontynuować szkolenie do uzyskania licencji.

Przeczytaj opinię naszego kursanta:

"Gdybym miał wybrać jeszcze raz szkołę - wybrałbym BB Areo. Powodów jest kilka: elastyczność - uczestniczyłem w zajęciach w terminach kiedy mogłem - na codzień pracuję; doświadczenie instruktorów - to jedno, to że się chcą nim dzielić to drugie i ważniejsze; przyjazna atmosfera, sprzyjająca nauce; możliwość kontynuowania szkolenia po kursie podstawowym; bezpieczeństwo - pod każdym względem.
Dziękuję za spełnienie marzeń i do zobaczenia w nowym sezonie."

Marcin Cieślik

Więcej opinii znajdziesz tutaj >>

Ile kosztuje kurs?

Część praktyczna – 3966,00 + 24,00 PLN za książęczkę przebiegu szkolenia lotniczego, czyli łącznie: 3990,00 PLN brutto.

Uczestnicząc u nas w szkoleniu praktycznym otrzymasz gratis koszulkę z napisem "Student-Pilot".

To wszystkie koszty, nie ma u nas żadnych składek klubowych ani innych ukrytych kosztów.

 

Co jeszcze powinieniem wiedzieć?
 

Minimalny wiek kandydata na szkolenie praktyczne, to: 14 lat (potrzebna zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich) a maksymalny wiek nie jest określony, ale decydują badania lotniczo-lekarskie, które pierwszy raz należy wykonać najpóźniej przed pierwszym lotem samodzielnym. Potem będziesz przechodził badania, co: 5 lub 2 lata albo, co 1 rok w zależności od Twojego wieku.

Szkolenie szybowcowe w naszej organizacji odbywa się pod okiem egzaminatorów Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki czemu zostaniesz dobrze przygotowany do praktycznego egzaminu na licencję szybowcową SPL.


Aby zapisać się na szkolenie, skorzystaj z
formularza zgłoszeniowego >>

 

Zapraszamy!
Instruktorzy BB Aero


Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO
ul. Cieszyńska 321
43-300 Bielsko-Biała

Lotnisko Aleksandrowice (EPBA)

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie