O Nas

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy pierwszą w Polsce prywatną Organizacją Szkolenia Lotniczego do licencji pilota szybowcowego. 26 kwietnia 2011 otrzymaliśmy certyfikat z Nr. 162 Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Od 28 września 2011 r. rozszerzyliśmy działalność o szkolenia na samolocie ultralekkim - szkolenia praktyczne realizujemy na samolocie ultralekkim WT-9 Dynamic.

Szkolenie teoretyczne realizujemy przy współpracy z firmą Avioner, która wykonuje kursy stacjonarne online.  Uznajemy zaświadczenia o ukończeniu szkolenia teoretycznego z innych Organizacji. Szkolenia praktyczne do licencji pilota szybowcowego odbywają się w Białej Podlaskiej, za wyciągarką.

Posiadamy nowoczesną wyciągarkę szybowcową z linami syntetycznymi wyprodukowaną w firmie Moto-Hurt S.A z Ropczyc. Od kwietnia 2015 roku zaczeliśmy szkolenia, jako pierwsi i jedyni w Polsce na naszym nowym szybowcu SZD-54-2 Perkoz, który został wyprodukowany w firmie Allstar PZL Glider Sp. z o.o.  w 2015 roku, mamy jeszcze: dwa dwuosobowe najlepsze szybowce do szkolenia podsawowego za wyciągarką: SZD-9bis-1E Bocian i jeden jednomiejscowy szybowiec GROB G102 Astir CS Jeans.

2 stycznia 2016 roku na byłym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej pobiliśmy Rekord Świata w wysokości holu szybowca za wyciągarką, uzyskana wysokość: 1852 metry.

Prowadzimy także loty doskonalące dla pilotów szybowcowych i samolotów ultralekkich oraz szkolenia dla instruktorów samolotów ultralekkich.

Od 2018 roku wszystkie nasze szybowce są dostępne na lotnisku w Białej Podlaskiej, gdzie przenieśliśmy całkowicie działalność szybowcową z Rybnika a od 1 lipca 2018 przenieśliśmy na lotnisko Aleksandrowice w Bielsku-Białej ze szkoleniem na smolotach ultralekkich i po ponad siedmiu latach zakończyliśmy działalność lotniczą na lotnisku Gotartowice. 

Naszym celem jest stworzenie Organizacji o dobrej renomie i znakomitym poziomie nauczania.  Zatrudniamy świetnych instruktorów, jak również posiadamy własny sprzęt. Możliwość dopasowania szkolenia pod własny harmonogram Klienta to jeden z wielu naszych atutów.

Poza szkoleniami lotniczymi wykonujemy usługi lotnicze na samolotach ultralekkich polegające na: holowaniu reklamy (baneru) za samolotem i loty na zdjęcia fotograficzne.

Jako nieliczni w Polsce posiadamy certyfikat przewoźnika lotniczego, który pozwala nam wykonywać przewóz ludzi szybowcami.

Z końcem lutego 2020 roku po dziewięciu latach od powstania BB-Aero zakończyło działalność lotniczą.

Na wniosek właściciela zawiesza działalność szybowcową na 12 miesięcy a Podmiot szkolący na samolotach ultralekkich został wykreślony z rejestru w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. 

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie