Nasi instruktorzy

Roman Kata, Ireneusz Boczkowski

Roman Kata - szef szkolenia w BB Aero Roman Kata - Kierownik Szkolenia (HT)

Lata od 1989 roku, szkolił się na szybowcach w Aeroklubie Zagłębia Miedziowego w Lubinie, gdzie pracował później jako mechanik szybowcowy i samolotowy oraz zdobył uprawnienia instruktora szybowcowego. Pełnił funkcję Szefa Technicznego.

W roku 1999 został Szefem Wyszkolenia w Aeroklubie Wrocławskim, gdzie szkolił się na samolotach. W latach 2001-2005 pracował jako Kierownik Sekcji Szybowcowej w  Aeroklubie Warszawskim.

W roku 2005 rozpoczął swoją "misję" w Górskiej Szkole Szybowcowej AP "ŻAR" pełniąc funkcję Szefa Wyszkolenia.

Pomagał w tworzeniu OSL BB Aero, gdzie pracuje od początku istnienia czyli od 1 marca 2011.

Jest egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, przyjmującym egzaminy praktyczne na licencję pilota szybowcowego i uprawnienia instruktora szybowcowego.

 

Ireneusz BoczkowskiIreneusz Boczkowski - instruktor szybowcowy, samolotowy oraz pilot balonowy

Jest wychowankiem Aeroklubu Wrocławskiego.

Od początku lat osiemdziesiątych jest członkiem Aeroklubu ROW, w którym pracował jako kierownik działu szkolenia, dyrektor oraz instruktor lotniczy.

Jako instruktor szybowcowy specjalizował się w szkoleniu pilotów w akrobacji wyczynowej oraz uprawiał tę dyscyplinę zawodniczo - był członkiem Kadry Narodowej w akrobacji szybowcowej i uczestnikiem Mistrzostw Świata i Europy.

Jest egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, przyjmującym egzaminy praktyczne na licencję pilota szybowcowego i samolotowego oraz egzaminy do świadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich.

Z żoną Ewą są rodzicami Jacka i Agaty dla których jedną z pasji również jest lotnictwo.

W Organizacji Szkolenia Lotniczego BB Aero pełni funkcję instruktora szybowcowego i samolotowego.

 

 

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie