WAŻNA informacja dla szybowcowych studentów-pilotów BB Aero

2015-02-20

WAŻNA informacja dla szybowcowych studentów-pilotów BB Aero

 Jeżeli rozpocząłeś u nas szybowcowe szkolenie teoretyczne i jeszcze go nie ukończyłeś, to masz czas do 7 kwietnia 2015 r., żeby je ukończyć. W przeciwnym wypadku będziesz musiał zacząć od początku nowy szybowcowy kurs teoretyczny, bo Urząd uzna, że dotychczasowe Twoje szkolenie jest jak kształt tego balonu obok.

 Jeżeli ukończyłeś szkolenie teoretyczne i masz wydane zaświadczenie o jego ukończeniu (okres ważności jest podany na zaświadczeniu – 12 miesięcy), to w okresie ważności zaświadczenia musisz dostąpić przynajmniej do jednego egzaminu teoretycznego przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną ULC, żeby wydane przez nas zaświadczenie było uznane przez Urząd. Jeżeli chcesz otrzymać nowe/aktualne zaświadczenie, to masz czas do 7 kwietnia 2015 r., żeby je od nas otrzymać.

Cały proces szkolenia i egzaminowania kandydata do licencji pilota szybowcowego, który rozpoczął szkolenie zgodnie z wymogami JAR-FCL, czyli wszystkie rozpoczęte nasze dotychczasowe szkolenia szybowcowe należy bezwarunkowo zakończyć przed dniem 8 kwietnia 2016 r. Oznacza to, że macie praktycznie ten sezon na zakończenie szkolenia szybowcowego i zdanie egzaminu praktycznego na licencję pilota szybowcowego, bo wiosna 2016 (dokładnie do 7 kwietnia) to będzie już ostatni gwizdek.

Jeżeli się uprzecie i nie dokończycie szkolenia, to jest szansa, że dzięki Indywidualnym Programom Szkolenia (IPS) uda się coś uratować z Waszej dotychczasowej kariery lotniczej, ale gwarancji nie ma.

Przy okazji informuję, że IPS umożliwia kontynuowanie szkolenia rozpoczętego i przerwanego w innej Organizacji Szkolenia Lotniczego (ATO), ale o tym decyduje Kierownik Szkolenia (HT) ATO, gdzie zamierzacie kontynuować szkolenie (wytyczne nr 5 Prezesa ULC z 17 lipca 2013 r.).

Jak są pytania, to proszę pisać lub dzwonić. Kontakt ze mną może być utrudniony albo czasami niemożliwy od 2 do 14 marca, bo będę najpierw na corocznej odprawie Szefów Szkolenia w Spale a potem mamy w Rybniku audyt z ULC a na koniec tego okresu przeniosę się „za wielką wodę”.

Pozdrawiam z rozdmuchanego Żywca,

Roman Kata, jeszcze Szef Szkolenia FTO BB Aero a niedługo Kierownik Szkolenia (HT) ATO BB Aero

 

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie