Instruktor BB Aero, Ireneusz Boczkowski, szkoli instruktorów szybownictwa w akrobacji wyższej

2011-10-19

Instruktor BB Aero, Ireneusz Boczkowski, szkoli instruktorów szybownictwa w akrobacji wyższej

Na lotnisku w Rudnikach k. Częstochowy szkoliliśmy instruktorów szybownictwa w akrobacji wyższej. Zamiast samolotów do startu szybowców wykorzystaliśmy naszą wyciągarkę, która umożliwia hole na 1000m

 

Szkoleniem instruktorów zajmuje się wychowanek Aeroklubu Wrocławskiego Ireneusz Boczkowski, pracownik ośrodka BB AERO w Rybniku. Jego kursanci zdobywają kwalifikacje w akrobacji na szybowcach Puchacz i Perkoz. Jak twierdzi Boczkowski, akrobacja w szybownictwie pozwala na dokładniejsze wykorzystanie własności pilotażowych szybowca.

W czasie kursu prezentowane są także możliwości pilotażowe Perkoza. To nie jest wyczynowy szybowiec, choć można na nim wykonywać takie figury jak: pętle, beczki, ósemki oraz loty plecowe.

Po raz pierwszy w Polsce na lotnisku w Rudnikach do startu szybowca używa się nie samolotu, a specjalnej wyciągarki pożyczonej od rybnickiego ośrodka BB AERO. Ma linę o długości 2,5 km, która wyciąga szybowiec na wysokość kilometra.

Akrobacyjne loty Perkoza i Puchacza trwają kilka minut. Jak zauważa Michał Braszczyński, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego, loty przy użyciu wyciągarki, a nie samolotu, znacznie obniżają koszty. - Akrobacja staje się bardziej przystępna za sprawą szybowców szkoleniowych takich jak Perkoz - dodaje.

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie