Spotkanie z pilotem - Michałem Ombachem

2013-03-03

Spotkanie z pilotem - Michałem Ombachem

 Kontynujemy cykl spotkań "Ludzie Lotnictwa". We wtorek, 05 marca br. o godzinie 9:00, spotkamy się z Michałem Ombachem, pracownikiem Allstar PZL Glider - firmy z Bielska-Białej, projektującej i produkującej szybowce. Miejsce spotkania - Zespół Szkół Czerwionka-Leszczyny. Jednym z poruszanych tematów będzie akrobacja szybowcowa, z którą nasz Gość miał sporo do czynienia, prowadząc przez kilka lat kadrę narodową w tej dyscyplinie.

 

 

 Michał Ombach, r. 1974, wykształcenie kierunkowe (lotnictwo – silniki lotnicze), studia podyplomowe (kierunek trenerski oraz z zarządzania infrastrukturą lotniskową). Zawodowo w lotnictwie od 1999 r.: biuro konstrukcyjne, port lotniczy, ośrodek kształcenia lotniczego, linia lotnicza. Specjalizacja w zakresie procesów zdatności do lotu oraz w obsłudze technicznej (szybowce i samoloty). Obecnie dyrektor ds. technicznych i handlowych w Allstar PZL Glider. Szybownik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, instruktor i trener (w latach 2007 – 2010 trener kadry narodowej w akrobacji szybowcowej). Ok. 1700 godz. w powietrzu, licencje lotnicze oraz na obsługę techniczną. Przez wiele lat związany z ośrodkami lotniczymi Polski południowo-wschodniej (Nowy Targ, Bezmiechowa, Rybnik). Posiadacz diamentowej odznaki szybowcowej. Autor publikacji z zakresu szybownictwa.

 

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie