Spotkanie z mjr pilotem Antonim Tomiczkiem

2013-01-13

Spotkanie z mjr pilotem Antonim Tomiczkiem

 Zapraszamy razem z Kołem Lotniczym Zespołu Szkół Czerwionka-Leszczyny na kolejne spotkanie z cyklu "Ludzie Lotnictwa". Spotkanie odbędzie się 18 stycznia (piątek) o godzinie 10-tej w ZS Czerwionka-Leszczyny.

 Tym razem mamy zaszczyt spotkać się osobiście i wysłuchać historii mjr pilota Antoniego Tomiczka, który mimo ukończenia dziewięćdziesięciu siedmiu lat (urodził się 13 listopada 1915 roku w miejscowości Pstrążna koło Rybnika) nadal pamięta i wspaniale opowiada o swoich przygodach (nie tylko lotniczych).

Przygodę z lotnictwem rozpoczął w 1936 roku od kursu szybowcowego na zboczu góry Żukow w Bieszczadzkich Górach Słonych nad miejscowością Ustianowa, gdzie działała słynna przedwojenna szkoła szybowcowa. W czasie wybuchu II Wojny Światowej był instruktorem samolotowym Szkoły Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich w Krośnie. Trafił do niewoli sowieckiej, z której został zwolniony w 1941 roku i udało mu się dostać do wojsk lotniczych w Anglii. Latał m.in. na czterosilnikowych bombowcach Handley Page "Halifax" z lotniska koło Brindisi we Włoszech do okupowanej Polski.

Zapraszamy do przeczytania artykułu naszej zaprzyjaźnionej redaktor Moniki Bobrzyk na temat mjr pilota Antoniego Tomiczka:

 www.aeroklub.rybnik.pl/files/out/tomiczek.pdf

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie