Wyrejestrowanie lądowiska EPBP z rejestru ULC i wspomnienie ostatniej imprezy lotniczej

2020-01-25

Wyrejestrowanie lądowiska EPBP z rejestru ULC i wspomnienie ostatniej imprezy lotniczej

 Wiemy oficjalnie, 10 stycznia 2020 roku lądowisko Biała Podlaska (EPBP) zostało wykreślone z rejestru lądowisk Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Poniżej link do wiadomości na portalu dlapilota.pl:

Koniec EPBP

 W podstronie "Galeria" w zakładce "O nas" pod linkiem: Zawody 19.10.2019 można zobaczyć zdjęcia z ostatniej lotniczej imprezy w Białej Podlaskiej, którą były zawody na celność lądowania z 19 października 2019 roku. 

Widok od wschodnio-południowej strony na "kawałek" byłego lotniska w Białej Podlaskiej z widoczną u dołu zdjęcia strzelnicą w lesie do której idzie prostopadła droga betonowa, na której stoi wyciągarka i auto do ciągania lin. W centrum kawałek "szerokiego pasa" 06/24 o długości 3 300 m i szerokości 60 m. Nad nim budynek portu przy lasku za którym jest jeszcze jeden pas zbudowany przez Niemców, którzy zajęli lotnisko w 1939 roku i był używany też po wojnie do 1958 roku, kiedy zbudowano zachodnią część "szerokiego pasa". Na zdjęciu nie widać "wąskiego pasa" 06/24 o wymiarach 2 260 x 30 m, po południowej stronie lotniska, który był jako ostatni użytkowany na czynnym lądowisku EPBP, w tle miasto Biała Podlaska.

Roman Kata

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie