Relacja z listopadowych zawodów na celność lądowania

2018-12-05

Relacja z listopadowych zawodów na celność lądowania

 Listopadowe zawody na celność lądowania w tym roku miały trochę inny przebieg niż zwykle, bo z powodu niskiej podstawy chmur nie rozpoczęliśmy lataniem a wręczeniem dyplomów i odznak szybowcowych tegorocznej podstawówce, którą w tym roku ukończyło jedenastu uczniów-pilotów.

 Około południa pogoda się na tyle poprawiła, że mogliśmy rozpocząć loty szybowcowe i pierwsza załoga wystartowała do konkurencji na celność lądowania. Mimo późnego rozpoczęcia lotów (pierwszy start o 12:16) zdążyliśmy przed zachodem słońca zakończyć zawody. W sumie wykonaliśmy dwadzieścia startów Perkozem i polecieli wszyscy chętni, którzy pojawili się na starcie.

Zawody wygrałem ja i było to pierwszy raz od kiedy organizujemy zawody, czyli  udało się za ósmym razem , drugie miejsce zajął Franciszek Mularzuk z tegorocznej podstawówki, trzecie Michał Ombach (zeszłoroczny zwycięzca) a czwarte Magdalena Redutko również z tegorocznej podstawówki. W sumie uzbierało się szesnastu zawodników i kilkunastu kibiców, każdy otrzymał upominek z Urzędu Gminy Miasta Biała Podlaska, które dostarczył Kierownik Lotniska Mariusz Kozioł za co serdecznie dziękujemy. Podziękowanie należy się również naszym wyciągarkowym a szczególnie Jankowi Siemakowicz, który tego dnia holował nas w powietrze i Jurkowi Baj pracującemu na „ściągarce”. Dziękujemy wszystkim, którzy nie przestraszyli się prognozy i przybyli do Białej Podlaskiej, żeby kontynuować naszą tradycję listopadowych zawodów na celność lądowania.

Zapraszam do odwiedzenia stron na Facebooku:

BB Aero

Szybowcowa Biała Podlaska - dostępne tylko dla użytkowników Facebooka

Na których są m.in. albumy ze zdjęciami i filmami:

Zawodów

Niedzielnych lotów

 

Nie kończymy działalności, bo kontynuujemy szkolenie pilotów do uprawnienia Akrobacja i przy okazji zapraszamy na zimowe loty Perkozem w Białej Podlaskiej. Proszę na latanie umawiać się z instruktorem Tomaszem Twerdochlib.

 

Kierownik Szkolenia BB Aero

Roman Kata

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie