Relacja z zabawy w celność lądowania z 11.11.2017 w Białej Podlaskiej

2017-11-17

Relacja z zabawy w celność lądowania z 11.11.2017 w Białej Podlaskiej

 Pierwszy raz zorganizowaliśmy tradycyjną zabawę w celność lądowania w naszej filii na lądowisku Biała Podlaska. Mimo, że miejsce odległe od głównej naszej siedziby oraz, że były spore wątpliwości w prognozach pogody, frekwencja nam dopisała. Większość uczestników dojechała już w piątek i na sobotę rano byliśmy gotowi. Ze względu na podstawę chmur poniżej 1000 m AGL zrezygnowaliśmy z konkurencji w akrobacji szybowcowej. Mogliśmy Perkoza przeznaczyć do konkurencji w celności lądowania, którą postanowiliśmy rozegrać na pasie betonowym. Wyznaczyliśmy linię centralną w poprzek pasa od której mierzyliśmy odległość przyziemienia głównego podwozia Perkoza. Z powodu silnego wiatru i obawy o prawidłowe lądowania na pasie betonowym podjęliśmy decyzję o lotach z tzw. „bezpiecznikiem” czyli naszym instruktorem.

 

 Załoga przed startem: pilot Dariusz Śliwowski razem z instr. Michałem Ombachem, których wypuszczają bracia Lewartowcy – uczeń Jakub z linką i zamaskowany uczeń Konrad

  Oprócz naszych uczniów i pilotów latających w Białej Podlaskiej dołączył do nas pilot Paweł Piszczek z Czerwionki-Leszczyn koło Rybnika, który obecnie studiuje na kierunku lotniczym na uczelni w Chełmie. Mieliśmy też gościa z firmy Allstar Sp. z o.o. w osobie instruktora Michała Ombacha, który jest dyrektorem handlowym i jednocześnie pilotem demonstracyjnym szybowców produkowanych przez jego firmę. W zabawie uczestniczyli również reprezentanci z Aeroklubów: Białostockiego, Bielsko-Biała, Gliwickiego, Rybnickiego Okręgu Węglowego, Warszawskiego i Ziemi Wałbrzyskiej. W sumie uzbierało nam się 20 zawodników do lotów Perkozem. Loty zaliczyli również goście z miasta Biała Podlaska i osoby towarzyszące. Poleciał każdy kto miał ochotę i wszyscy zawodnicy, którzy się pojawili na starcie. Mimo, że rozwinęliśmy około 1200 m liny, to dzięki sprzyjającym wiatrom osiągaliśmy wysokość wyczepienia około 700 m. Pozwoliło, to zademonstrować Perkoza również w akrobacji dla tych co mieli na to ochotę. Lotów wykonaliśmy 29 z jedną kilkunastominutową przerwą, kiedy zaatakował nas śnieg z deszczem. Nie rozegraliśmy zawodów w celności lądowania samolotów, bo żaden nie doleciał a główny wpływ na to miały prognozy na dolot i odlot z lądowiska Biała Podlaska.

Beczka na Perkozie w wykonaniu instr. Michała Ombacha

  Po zakończeniu lotów i zakotwiczeniu Perkoza spotkaliśmy się w budynku portu. Tam czekały nagrody, w tym statuetka orła, którą ufundował i osobiście wręczył Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk dla pilota, który wyszkolił się w Białej Podlaskiej i osiągnął najlepszy wynik na zawodach. Orła zdobyła Bożena Anchim z Terespola, która w zeszłym roku ukończyła w Białej Podlaskiej szkolenie podstawowe a w tym roku uzyskała licencję pilota szybowcowego.

Zdjęcie uczestników zawodów i osób towarzyszących z Prezydentem Miasta Białej Podlaskiej

  Zwycięzcą zawodów w celności lądowania został Michał Ombach, który uzyskał wynik 0,7 m, drugie miejsce zajął Paweł Krzywicki z wynikiem 4,4 m a trzecie wspomniana już Bożena Anchim z wynikiem 4,7 m. Tradycyjnie wręczyliśmy dyplomy i odznaki „trzy mewki” studentom-pilotom, którzy ukończyli w tym roku podstawowe praktyczne szkolenie szybowcowe w BB-Aero.

Nagrody w zawodach w celności lądowania 11.11.2017 Biała Podlaska

Zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć Mariana Kiryka w naszej galerii, link:

Foto_11_listopada_2017_EPBP

Jeżeli ktoś ma jeszcze zdjęcia z tej zabawy, to proszę o udostępnienie.

Pełne wyniki zawodów:

Szybowce

W imieniu własnym i całej kadry BB-Aero dziękuję za liczne przybycie uczniom, pilotom, instruktorom i osobom towarzyszącym, a szczególnie Prezydentowi Miasta Biała Podlaska Panu Dariuszowi Stefaniukowi również za ufundowane nagrody i upominki dla każdego uczestnika zawodów. Nie możemy zapomnieć podziękować operatorom wyciągarki, którymi byli na zmianę: Marian Kiryk i Henryk Piontek oraz kierowcy ściągarki do lin Jankowi Siemakowiczowi, bez nich tego dnia nie byłoby latania.  W roku 2018, 11 listopada wypada w niedzielę a więc proszę rezerwować sobie cały weekend na imprezę BB-Aero w Białej Podlaskiej, gdzie planujemy główną siedzibę naszego ośrodka.

Roman Kata

HT BB-Aero

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie