Wyniki zabawy z 11.11.2016 w celność lądowania szybowcami i samolotami ultralekkimi w Rybniku

2016-12-02

Wyniki zabawy z 11.11.2016 w celność lądowania szybowcami i samolotami ultralekkimi w Rybniku

 Mimo dużych wątpliwości w prognozach pogody na tegoroczne Święto Niepodległości frekwencja i pogoda nam dopisała. Musieliśmy też poradzić sobie z lataniem tylko jednym Bocianem, bo drugi nie zdążył zaliczyć prac obsługowych, które wypadły mu przed 11 listopada. Jednak jeden Bocian dał radę i poleciał każdy, kto chciał przyłączyć się do zabawy w celność lądowania. Pierwszy raz zabrakło też nam osobistej wizyty księdza Jacka Przybyły, gdyż zatrzymały go obowiązki służbowe ale darujemy mu nieobecność, bo spisał się na medal załatwiając nam pogodę lotną. W podziękowaniu poleciał pomachać mu skrzydełkami nasz WT-9 Dynamic SP-STAR w załodze pilot Jacek Boczkowski i nawigator Marian Fijołek.

 

Rozpoczynamy zabawę, bo jest już część dziewczyn i chłopaków a reszta w drodzeJ

   Oprócz naszych uczniów i pilotów latających w Rybniku dołączył do nas Konrad Lewartowski z pierwszej grupy wyszkolonej podstawowo na lądowisku w Białej Podlaskiej, który wspólnie z bratem wsiedli w auto i przejechali z Łukowa w województwie podlaskim. Mieliśmy też gości z firmy Allstar Sp. z o.o. w osobie instruktora Michała Ombacha i Marysi Duc. Zaszczycił nas też wizytą towarzyską (i oby tak zawsze) instruktor Jacek Bogatko z PKBWL, który przy okazji pochwalił się swoją córką. W zabawie uczestniczyli też członkowie Koła Lotniczego „Orzeł” z Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach oraz z Aeroklubów: Gliwickiego, Opolskiego i Rybnickiego Okręgu Węglowego. W sumie uzbierało nam się 25 zawodników do lotów Bocianem. W samolotowej konkurencji wystąpiły samoloty ultralekkie: Skyleader 500 i 600, TL-3000 Sirius i WT-9 Dynamic, którymi poleciało w sumie 9 zawodników. Udało się sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić loty wspólnie z Aeroklubem ROW, który też wykorzystał sprzyjającą pogodę i przyłączył się tego dnia ze swoją wyciągarką i szybowcami do latania po sześciu latach podglądania jak my to robimy.

Ląduje Bocian SP-3797 sterowany przez studenta-pilota Konrada pod kontrolą instr. Romka z tyłu

Po zakończeniu zabawy w celność lądowania w końcu przystąpiliśmy do konsumpcji produktów, które tradycyjnie przygotował Robert Macientowicz - Szef kuchni hotelu Belweder w Ustroniu. Wręczyliśmy dyplomy i odznaki „trzy mewki” studentom-pilotom, którzy ukończyli w tym roku podstawowe praktyczne szkolenie szybowcowe oraz nagrodziliśmy zwycięzców zabawy w celność lądowania. Samolotowe zawody wygrał Jakub Mężyk z wynikiem 0,55 metra na samolocie Skyleader 600 o znakach OM-M237 a szybowcowe Irek Boczkowski z pasażerem Jakubem Lewartowskim z wynikiem 3,16 metra na szybowcu SZD-9 bis-1E Bocian o znakach SP-3797.
 
Zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć Michała Ombacha w naszej galerii, link:
Jeżeli ktoś ma jeszcze zdjęcia z tej zabawy, to proszę o udostępnienie.
 
Pełne wyników zawodów samolotowych i szybowcowych:

Szybowce

W imieniu własnym i całej kadry BB-Aero dziękuję za liczne przybycie uczniom, pilotom, instruktorom i osobom towarzyszącym na naszą tradycyjną listopadową zabawę i zapraszamy na loty przez cały rok do Rybnika i Białej Podlaskiej. W roku 2017, 11 listopada wypada w sobotę a więc proszę rezerwować sobie ten termin na imprezę w BB-Aero.
Roman Kata
HT BB-Aero

Menu podstrony

e-Chronometraż

 

Kamery on-line

podgląd kamer

Dane teleadresowe

BB AERO
ul. Cieszyńska 321
43-300 Bielsko-Biała

Lotnisko Aleksandrowice (EPBA)

Tel.: +48 512 488 969

e-mail: r.kata@bb-aero.pl

 

Polecamy

 

 

 


 

 

 

 

bb-aero.pl - loty doskonalące, licencja pilota szybowcowego, szkolenie szybowcowe, szkolenia na samolocie ultralekkim, kursy szybowcowe, kursy na samolotach ultralekkich, loty doskonalące za wyciągarką i samoloty ultralekkie